Skup i recykling

Katalizatorów

Posiadamy konkurencyjne ceny oraz możliwość ich negocjacji w przypadku większej ilości towaru.

Dowiedz się więcej

Dbamy

o środowisko naturalne

Środowisko jest dla nas bardzo ważne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

BUDOWA

KATALIZATORA SAMOCHODOWEGO

Z czego jest zrobiony i jaką pełni rolę w układzie wydechowym samochodu katalizator zwany także reaktorem katalitycznym.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

.

.

Czy warto oddać katalizator do recyklingu?

Czy warto oddać katalizator do recyklingu?

Katalizator pełni bardzo ważną funkcję w każdym pojeździe. To za jego pośrednictwem podczas jazdy minimalizowana jest ilość emitowanych spalin, które są zabójcze dla naszego środowiska. Co zatem zrobić z katalizatorem, który został wymieniony, a stary model nie jest nam już potrzebny? 

Nie wyrzucajmy katalizatorów do śmietnika 
Katalizator, który zostanie wyrzucony do śmietnika, jest tykającą bombą, która wciąż uwalnia z siebie zabójcze gazy oraz substancje. Ze względu na funkcję katalizatora, on sam w zawiera w sobie połowę tablicy Mendelejewa, dlatego tak istotne jest, by dokonać odpowiedniego recyklingu tego urządzenia. 

Drugą, równie istotną kwestią, która powinna zachęcić nas do procesu recyklingu katalizatorów jest fakt, iż stare i zużyte urządzenie zawiera wiele metali szlachetnych, które można ponownie wykorzystać. W zależności od stężenia konkretnego metalu recykling katalizatorów jest wykonywany inaczej, właśnie pod konkretny metal, który powinien zostać odzyskany. Do najpopularniejszych metali, które można odzyskać z zużytego katalizatora, zaliczamy platynę, pallad oraz rod. 

Skup i recykling katalizatorów

JAMAR

Starannie przygotowaliśmy ofertę tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Nasza oferta Skontaktuj się z nami